Linda Morell: Balsamarium, utstilling, Svolvær, 2021
Asclepieion, glasert porselen, silke, stål, 2020. Foto: Bjarte Bjørkum.
Video

Linda Morell: Balsamarium

Linda Morells univers er fylt av objekter som minner om noe menneskelig, noe kroppslig. Likevel er det som om mennesket er foruroligende fraværende. I forbindelse med utstillingen «Balsarium» laget Nordnorsk Kunstnersenter en kort film om kunstneren. Se den her!

Vinteren 2021 viste Nordnorsk Kunstnersenter Linda Morells utstilling Balsarium på Galleriet i Svolvær. Her inviterte Morell til et fiktivt, medisinsk framtidstempel preget av noe som kan minne om anatomiske modeller, så vel som helende remedier.

I denne filmen forteller kunstneren om skulpturene som er laget i keramikk, blåst glass, børstet stål og tekstil.

Om kunstneren

Linda Morell (f. 1993) har en master fra Kunstakademiet i Bergen (2019) og en bachelor fra Konsthögskolan i Umeå. Hun har tidligere hatt separatutstilling ved visningsrommet USF i Bergen (våren 2020). I tillegg har hun deltatt på en rekke gruppeutstillinger, sist i Norske kunsthåndverkeres Årsutstilling 2020 på Nordnorsk kunstmuseum i Tromsø. Der vant hun debutantprisen.

Les mer om utstillingen her.




Siste fra Kunstkanalen
Video om utstillingen «Om kunst og vennskap»
I denne reportasjen av Sanjey Sureshkumar får du høre kunstnerne Mimi Gross og Inger Johanne Grytting fortelle om arbeidene sine, og sitt vennskap. Utstillingen "Om kunst og vennskap" vises ved Nordnorsk kunstnersenter til 3. september 2023.

Siste fra nyheter
Skaperglede og utfoldelse på Sommerskolen
Janna 7098

Siste fra prosjekt
Glasstilstander - et gjestekunstnerprogram
Ai R kunstner Anna Linda Daniel utenfor Cathinka Mæhlums glasshytte i Kabelvåg Foto Sanjey Sureshkumar 2021
Kontakt oss for detaljer om produktet
Butikk

920 20 537

kunstsalg@nnks.no